RC2512FK0747RL Farnell CAPACITOR, 0.015UF 630V CAPACITOR, 0.015UF 630V; CAPACITANCE:0.015UF; VOLTAGE RATING, AC:250V; VOLTAGE RATING, DC:630V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLY
Part Nnumber
RC2512FK0747RL
Description
CAPACITOR, 0.015UF 630V CAPACITOR, 0.015UF 630V; CAPACITANCE:0.015UF; VOLTAGE RATING, AC:250V; VOLTAGE RATING, DC:630V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLY
Producer
Farnell
Basic price
Following Parts
Random Products
(keyword RC2512FK0747RL Farnell CAPACITOR, 0.015UF 630V CAPACITOR, 0.015UF 630V; CAPACITANCE:0.015UF; VOLTAGE RATING, AC:250V; VOLTAGE RATING, DC:630V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:POLY)